Vzpomínka na Německo – mrtvá šlapka

V německu se stala řada věcí, o kterých jsem přísahal, že je zde nebudu zveřejňovat. Tenhle slib bohužel vyprší až za několik let, ale o téhle příhodě se můžu zmínit už teď. Je to totiž jen mezi mnou a mým spolubydlícím Honzou:

Honza na celý víkend odjel do Stuttgartu. Z Čech mu přijela přítelkyně, a tak pro oba dva na ten víkend zajistil hotel. Nedalo mi to, abych na něj při návratu nepřipravil nějaký vtípek.
Poslal jsem mu tedy pár SMS, že kluci mi chtěli udělat radost k svátku, a složili se mi na prostitutku. Pár hodin později jsem mu poslal SMS, že je tu policie, ať počítá při návratu s výslechem. Schválně jsem mezi jednotlivými zprávami nechával přiměřený časový odstup, aby vypadaly přirozeně, jako že jsem mu je posílal z probíhajícího mejdanu.

Netuším, co přesně Honza ve Stuttgartu dělal (mluvil o slonech a kolotočích), ale po návratu mu zbylo jen několik EUR. Přitom před týdnem jsme si z Čech přivezli zálohu na diety ve výši 1500 EUR. Navrhli jsme mu, ať si příště zaplatí profesionálku, že je to výrazně levnější.
Při jeho návratu jsem ho zarazil ve dveřích s tím, ať se připraví na nejhorší. Poněkud vyděšeně vešel dovnitř, a hned uviděl na své posteli bílý obrys mrtvoly, přímo jak od policejního patologa:

slapka
Na tenhle výtvor jsem opravdu hrdý. Dalo to jen asi půl hodiny práce, ale výsledek opravdu vypadá jako mrtvá šlapka.
Jen pro vysvětlení, proč na té posteli není klasické hotelové povlečení: Honza je alergik, a má pořád nějaké problémy. Asi roztoči, nebo prach… Sám přesně neví. Zkoušel si dát hlavu na opačnou stranu postele. To nepomohlo, způsobilo to jen, že jednou po vypití několika piv usnul s botama na polštáři. Jinak taky ještě zkoušel dát si pod povlečení na matraci igelit, jako izolaci proti roztočům, ale v tom šustění se nedalo spát. Pak si se mnou vyměnil postel, a i když ani to nepomohlo, přivezl si z domova vlastní povlečení a spacák. Naštěstí mělo to jeho povlečení modrou barvu, takže bílý obrys se na něm velmi dobře vyjímal.

Ty moje SMSky měli ještě veselou dohru. Jak jsem později zjistil, ani jedna SMSka mu totiž nedošla, takže přijel bez sebemenšího tušení, že se tu něco „stalo“. Tu SIMkartu měl totiž doma u své sestry, která mu zařizovala převod čísla k jinému operátotovi. Když jsem mu vyprávěj jeho obsah, zděsil se. Že prý si teď jeho rodina bude myslet, že si na pokoj taháme šlapky!

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.