Umělá inteligence (seminární práce v jazyku Pascal)

Opět další nalezená vykopávka při úklidu disku!
Na gymnáziu jsme v maturitním ročníku museli každý napsat seminární práci na libovolné téma. Já jsem si samozřejmě zvolil programování. Tomáš Hobl – abych zmínil i někoho dalšího – udělal fotografickou reportáž o Klikách Kutné Hory. Někdo psal o druhé světové válce podle vzpomínek pamětníka. Mirek Černý ještě v den odevzdání nevěděl, o čem bude psát. Atd.
Tohle je moje zcela první výprava na pole umělé inteligence. Jednoduchý, spíše zábavný výlet do světa programů, které umí komunikovat v českém jazyce. Nic extra, ale zařadil jsem se tím do maličké skupinky spolužáků, kteří se pokusili něco vymyslet něco vlastního.

Ale k věci. Nalezl jsem nejen své staré zdrojové kódy, ale i původní text práce. Tady je, v původní úpravě pro webové prohlížeče:

DIALOGOVÉ PROGRAMY
Umělá Inteligence

COMP1Zdůrazňuji jen, že jsem v té době byl stále jen začínající programátor, a dnes to ve mě vzbuzuje jen lehké pousmání. Po nějaké době jsem se k tomuto tématu vrátil a rozvinul ho do lepší podoby, použil jazyk C, ale tomu věnuji až nějaký další příspěvek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Programování se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.