Potkani, havrani a spojka

V poslední době se na mě lepí smůla. Nebo jen zajímavé příhody? Posuďte sami:

V pátek jsem měl ulítané dopoledne – s potkany Packardem a Neplechou k veterináři, zeptat se v Mira softu na harddisk, který jsem měl už pár dní objednaný, a pak rychle letět do práce. Cestou se mi bohužel stala smutná událost, která se dá popsat básničkou:

„Když jsem vezl své dva potkany,
srazil jsem autem dva černé havrany.“

Dva ptáci se rozhodli přistát na silnici, bohužel přímo před mým rozjetým autem. No, abych se přiznal, tak potkany jsem už měl v té době doma, stalo se mi to až při cestě do práce. Ale auto jsem opravdu měl od krve a peří, a taky se to hezky rýmuje. Za měsíc musím s autem na technickou, doufám, že mi zase z motoru bevudou vytahovat praženého holuba jako můj brácha loni, když mi kontroloval olej.
Moje auto asi přitahuje nehody. Ne velké, jen malé, ale o to efektnější.
Dnes jsem zase jel s potkany k veterináři na další injekci. Prokličkoval jsem rozestavěnou poutí, vyhnul se výkopu… Na Masarykově ulici jsem sešlápl pedál spojky a vyhodil blinkr doprava. Ozvalo se křupnutí, a něco kovového mi zacinkalo pod koly. Pedál spojky zajel dozadu, a já přišel o možnost řadit. Naštěstí jsem byl už skoro u doktora. Setrvačností jsem zajel za roh a zastavil u chodníku. Naštestí mi to vyšlo, a nezůstal jsem viset v zatáččce. A co teď?

pedal
Zavolal jsem bráchovi, co se mi stalo. Že prý až budu u veterináře hotový, ať zavolám, že mě odtáhnou. Sebral jsem ještě ten chybějící kus spojky, zaběhl za roh k veterináři a za chvíli už stál u auta a čekal na odtah.

spojka
Po chvíli brácha s Oldou dorazil a ihned začali zapřahovat. Potkánci zatím čekali v přepravce na sedaččce:

vprepravce
Poprvé v životě jsem viděl, jak se táhne auto na tyči. Slyšel jsem o tom, učili jsme se o tom v autoškole, vím jak to vypadá, ale nikdy jsem to ještě neviděl na vlastní oči. A teď jsem se v takovém autě i vezl. Musím říct, že kluci byli opravdoví profíci. Přijeli rychle, vystoupili už s tyčí v ruce, a za pár vteřin byla auta propojena. Odtáhli jsme to k Oldovi domů, že prý je to jen lanko, a to že mi opraví.

tyc
Doma jsem zjistil jednu nemilou věc: Při odjezdu jsem zapomněl zavřít klec, a potkánek Hewlett, smutný z toho, že jsem mu stračil brášky do přepravky a odvezl, mi utekl. Po spatření kabelu to mobilu, který vykukoval zpod postele mi bylo jasné, kde je schovaný. Ale víte co je zajímavé? Apple je fakt kvalitní značka, a i okousaný kvalitní kabel je 100% funkční! Kam se hrabe Nokia, Samsung nebo HTC. Mimochodem, dnes jsem taky jeden levný Samsung vezl na reklamaci, protože měl vyviklaný konektor a nešel už ani nabít. Půl roku starý mobil… Na druhou stranu mě stál jen pár stovek, a používal jsem ho jen jako držák na služební SIMku.

koncovka

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.