Německo potřetí – Procházka po Herrenbergu

Koupil jsem si nový digitální foťák. Sice levný, ale docela slušný 12-ti megapixelový kompakt Nixon. To se nedá s mým mobilem srovnávat. A při nejbližší příležitosti jsem si prošel Herrenberg a vyfotil si ta nejzajímavější místa.
Úplně první, co jsem v Německu vyfotil, byl Hoppel. Maskot hotelu, chovaný v kleci na dvorku před vchodem. Já jsem to dřív nevěděl, ale „Hasen“, znamená německy králík. Čili náš hotel Hasen je vlastně hotel Králiček 🙂 .
Fotku jsem udělal hned po vystoupení z auta (výjimečně nás tam vezli místo autobusem dvěma Superby). Bohužel už byla tma a pršelo, ale i tak ta fotka dopadla docela dobře. Dokonce je i vidět, že Hoppel má mokrou srst.

0003_hoppel

Herrenberg znamená v překladu „Pánská hora“. Není to moc vysoká hora, jen asi jako kopec Kaňk u Kutné Hory, zato je prudší. Město je vystavěno kolem něho. Na kopci/hoře původně stál zámek. Teď je tam jen pár rozvalin přeměněných na vyhlídku. Pokud se podíváte pozorně, tak na vyhlídce je vyvěšena vlajka.

0003_herrenberg_silueta

Všechny fotky na této stránce jsou trošku tmavší. Poslední dva týdny tu tutiž skoro nepřetržitě prší. Fotky jsem udělal v asi hodinové pauze, kdy náhodou nepršelo, ale i tak je obloha zamračená a všechno promoklé. Zkoušel jsem si hrát s bleskem a nastavením, ale návod jsem bohužel nechal doma, a tak jsem spíš naslepo experimentoval. Ale myslím, že to nedopadlo tak moc špatně.
Nad Herrenbergem se výtazně tyčí věž kostela. Kostel je v Herrenbergu vidět skoro odevšad. Jenže je problém najít nějaké místo, odkud by na něj byl pěkný výhled. Ve měste je z něj vidět většinou jen střecha. Úzké uličky a vysoké domy… Snad, kdybych si vylezl na nějakou střechu, ale pochzbuju, že by mě tam nějaký místní pustil.

0003_herrenberg_kostel_01

Náměstí v Herrenbergu je sice malé, ale opravdu pěkné. Na posledních fotkách ho skoro nebylo vidět, protože bylo plné stánků a lidí. Teď bylo vidět celé, jen radnice se zrovna opravuje.

0003_herrenberg_namesti_03

Herrenberg je plný úzkých křivolakých uliček. Ale moc pěkných. Kdyby bylo takhle upravené a čisté každé české město…

0003_herrenberg_ulicka_01

Na několika místech se ještě zachovala městská hradební zeď. Některé průchody jsem si prostě musel vyfotit. Hlavně ten větší a zanedbanější je prostě nádherný.

0003_herrenberg_zed_01

Tohle vyfocené z nejvyššího místa Herrenbergu, místní rozhledny. Tedy vlastně to je zbytek místního zámku, ale o to až na dalších snímcích.
Na fotce je vidět zbytek hradební zdi z předchotích fotek. Pak hlavně kostel, za ním v zákrytu nádrží. Náš hotel vidět není, je u levého okraje, zakrytý větvemi stromu.

0003_herrenberg_z_rozhledny

Sice neumím německy, ale pomocí slovníku jsem si z tabulky na prvním obrázku odvodil, že se jedná o rozvaliny zámku (to byl výkon 🙂 . Pokud umíte německy (narozdí ode mě), dozvíte se víc.
Taky se mi podařilo přeložit si, že to, co je teď vyhlídka, byla dřív hladomorna. Asi.

0003_herrenberg_schloss_03

Z fotek na vrcholu rozhledny jsem poslepoval panorama. I když některé fotoaparáty mají speciální funkci pro panoráma, ten můj ji bohužel nemá. Fotil jsem to jen tak od ruky. I když na několika místech se mi to moc nepovedlo slepit, celek není zase tak moc špatný. Mohl bych udělat i lepší, a možná to i někdy zkusím, ale v tuto chvíli se mi do toho moc nechce.
POZOR! Fotka má 2.5 MB, a některé webové prohlížeče s tím můžou mít problémy. Mimochodem, v levé části je vidět i továrna Hewlett-Packard, kde momentálně pracuju:

0003_herrenberg_panorama_thmb

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.