Německo poprvé – Herrenberg

Můj zaměstnavatel mě na pár měsíců poslal do německé pobočky HP, abych se tu naučil vše o nejvyšších řadách HP severů. O práci se určitě v nějakém tom blogu zmíním, ale nejprve se zaměřím na městečko Herrenberg, které se stalo na několik měsíců mým druhým domovem.
Herrenberg je malé městečko na jihozápadě Německa, pár kilometrů jižně od Stuttgartu. Bydlíme ve čtyřhvězdičkovém hotelu Hasen. Pokoje jsou sice malé, ale opravdu pěkné. Vlastní televize, klimatizace, pěkná koupelna…

Toto je náš hotel:

0001_hotel_mini
Náš pokoj (omlouvám se za horší kvalitu fotek, můj mobil má trochu problémy s tmavším prostředím. Rovněž se omlouvám za ten nepořádek, ale za to už můj mobil nemůže 🙂 :

0001_hotel_pokoj_01
Konečně několik fotek městečka. Tuhle historickou část mám v plánu někdy důkladně projít a vyfotit

0001_herrenberg_ulicka_01
Německo je podobně jako Česko slavné pivem. A tak je tu stejně jako u nás spousta hospod.
Kromě spousty německých hospod je tu také překvapivě hodně italských pizzerií a arabských fastfoodů. Tahle prodejna kebabů je hned naproti našemu hotelu. Ale kebab si tu můžete koupit na každém rohu. Mimochodem, velmi prospívá trávení 🙂
V neděli na náměstí začaly trhy. Náměstí je to sice malé, ale i tak se tam vešlo pár stánků. Byl tam kovář, tesař, stánek s korálky, klobásami… Nevím, jestli to souvisí s Velikonocemi, které mají začít už za týden, nebo jestli se tam podobné akce pořádají každý týden, ale je to zajímavé zpestření.

Ta pěvecká skupina v kostýmech mi trošku připoměla Kelly Familly. Dokonce jsem si nahrál na mobil malou ukázku. Omlouvám se za kvalitu, ten mobil sice byl hitem roku 2007, ale v roce 2010 už to tak velký hit nebyl.

Na jednom z domů jsem nalezl pěkný mosazný plánek centra města. Až bude pěkně, tak obejdu a vyfotím všechna vyznačená místa.

0001_herrenberg_plan
Jsem tu zatím první týden, takže jsem stačil městečko poznat jen velmi povrchně. Brzy sem dám další fotky. A také se zaměřím i na práci atd.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.